• Laboratoria Przyszłości - Styczeń 2023

• W ramach programu Laboratoria Przyszłości w styczniu nasza szkoła zorganizowała dla uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej zajęcia z mechatroniki z użyciem zakupionych do tego celu zestawów klocków LEGO. Uczniowie mieli za zadanie zbudowanie “tańczącego robota”, było to interaktywne i kreatywne doświadczenie dla młodych uczestników. Zajęcia były prowadzone w metodyce STEAM, łącząc naukę z zabawą i rozwijaniem kompetencji z zakresu, nauk ścisłych, technologii i matematyki. Celem zajęć było rozwijanie umiejętności technicznych, logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej, a także  wzmocnienie zdolności komunikacyjnych i zespołowych. Uczestnicy rozwijali kreatywne myślenie. Zajęcia te są również doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań i pasji, uczestnictwo w zajęciach dostarczyło dużo radości i satysfakcji, co pozytywnie wpłynęło na samopoczucie i pewność siebie uczestników.