• Laboratoria Przyszłości - Luty 2023

• W ramach programu „Laboratoria przyszłości” uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych z mechatroniki opartych na metodyce STEAM. Zestawy Kocków LEGO z programu „Laboratoria Przyszłości” oraz  język programowania Scratch stanowiły podstawę tych lekcji. Dzieci podzielone na mniejsze grupy uczyły się budować roboty z klocków LEGO z wykorzystaniem silników i czujników, a następnie uczyły się wprawiać je w ruch.

Zajęcia z mechatroniki rozbudziły zainteresowania uczniów, ale także pokazały, że nauka może być  pełna kreatywności i zabawy. Sukcesy odnoszone podczas realizacji zajęć zwiększyły poczucie własnej wartości uczniów, a zdobyta wiedza i doświadczenie stanowiły solidne podstawy do dalszego odkrywania świata nauki.