• Laboratoria Przyszłości - Marzec 2023

• 21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie klas I-VIII pożegnali zimę i przywitali długo wyczekiwaną wiosnę. Wszyscy czekali na ten dzień z niecierpliwością, ponieważ w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Tego dnia każda klasa chciała zaprezentować się jak najlepiej. Przygotowała wiosenne, zielone stroje, kukły Marzanny oraz wiosenne transparenty i ozdoby. Na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło. Po pierwszej lekcji rozpoczęły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Pierwszym punktem programu było obejrzenie symbolicznego przedstawienia pt. „Witaj Wiosno”, które przygotowała klasa IV B. Po wspólnym śpiewaniu znanej i lubianej piosenki zespołu Skaldowie „Wszystko kwitnie wkoło”, uczniowie odgadywali wiosenne zagadki. Punktem kulminacyjnym wiosennego święta było spalenie kukieł Marzanny, które poprzedzone było przemarszem ulicami Jadowa. W kolorowym korowodzie z Marzannami, przy dźwiękach instrumentów perkusyjnych i wspólnym śpiewie, dzieci wyruszyły na plac znajdujący się nieopodal szkoły, by pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Wszyscy doskonale się bawili, a spacer na świeżym powietrzu sprawił uczniom wielką radość. Całość wydarzenia została utrwalona za pomocą sprzętu otrzymanego w ramach programu  „Laboratoria przyszłości”.

W tym dniu wszyscy uczniowie wrócili do domów z uśmiechem na twarzy.