• ZEBRANIE Z RODZICAMI

• Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie w dniu 06 lutego 2024 r. o godz: 16:30

Spotkania odbędą sie w klasach.

W trakcie zebrań rodzice zostaną poinformowani o wynikach nauczania i zachowania uczniów w I półroczu r.szk.2023/2024.

• ORSZAK TRZECH KRÓLI

• "Kacper, Melchior i Baltazar spieszą do stajenki.

Światło gwiazdy ich prowadzi, gdzie Jezus maleńki.

To królowie hen z daleka do Betlejem jadą.

Złoto, mirrę i kadzidło dla Dzieciątka mają."

6. stycznia w Święto Objawienia Pańskiego, zwanego Świętem Trzech Króli odbył się ostatni w bieżącym okresie bożonarodzeniowym występ uczniów naszej szkoły w jasełkach. Był to występ szczególny, poprzedzony mszą świętą. Po mszy, Ksiądz, ministranci, mali artyści, inni uczestnicy nabożeństwa i oczywiście Trzej Królowie wyruszyli w uroczystym orszaku przez park w Jadowie. Tam korowód zatrzymał się przed szopką i złożono dary Dzieciątku. Następnie wszyscy udali się do Gminnego Ośrodka Kultury na jasełkowy występ uczniów, który poprzedzony był wspólnym kolędowaniem.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom wczorajszego świętowania.

M. Fiszer-Suchocka, M. Śliwa, A. Szpigiel, K. Sadlik.

• JASEŁKA

• Adam i Ewa w Raju, chwilowe, złudne zwycięstwo Szatana, taniec aniołów, przepiękne wykonania solo np. "Mario, czy Ty wiesz" śpiewane przez Kamilę Ciszewską, śpiew grupowy uczennic z klas drugich w "Pójdźmy wszyscy do stajenki", rodzinne duety - Alicja Rusiniak  i Maciej Król z Mamami, pasterze, anioł chodzący wśród zabieganych, spieszących na zakupy ludzi, Trzej Królowie, wieża Babel...To wszystko mogliśmy podziwiać, oglądając, prezentowane przez uczniów naszej szkoły, jasełka " W żłobie leży". Występ dla społeczności ZSP w Jadowie odbył się w czwartek 21.12. Było dużo emocji i wzruszeń. Przedstawienie nawiązujące do początku dziejów, narodzin w Betlejem i obecności Dzieciątka we współczesnym, pędzącym świecie wprowadziło nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy Wszystkim, którzy brali udział w jasełkach. Przemiłe komentarze, które słyszeliśmy po występie, wynagrodziły Wasz trud.

Dziękujemy.

M. Fiszer-Suchocka, M. Śliwa, A. Szpigiel, K. Sadlik.

• JASEŁKA DLA SENIORÓW

• W dniu 15 grudnia, jak co roku, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali pełne wzruszeń Jasełka na spotkaniu opłatkowym dla seniorów zorganizowanym przez GOPS w Jadowie. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali również skromne upominki dla seniorów, które zostały przekazane podczas spotkania.

Małgorzata Fiszer -Suchocka, Małgorzata Śliwa, Katarzyna Sadlik, Anna Szpigiel

• Sukces naszego ucznia

• Uczeń klasy IV a Alan Dzięcioł zajął l miejsce w Gminnym Konkursie na wiersz Bożonarodzeniowy zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Szewnicy.

Serdeczne  Gratulacje.

• KONCERT „NIM ZABŁYŚNIE GWIAZDKA”

• 19 grudnia  2023 r. odbył się  w ZSP w Jadowie koncert  muzyczno - edukacyjny pt. „Nim zabłyśnie gwiazdka” - opowieść bożonarodzeniowa. Artyści z agencji artystycznej Pro Arte wprowadzili uczniów w  świąteczny klimat. Dzieci aktywnie włączyły sie w kolędowanie oraz śpiew pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia.

• Wycieczka klas I i II

• WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

kl.I i II ZSP w Jadowie

w „Leszczynowym Zaciszu” .

W piątek 8 grudnia 2023 r. uczniowie klasy I oraz klasy II a i II b Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jadowie pojechali  na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Leszczynowe Zacisze” mieszczącego się w Rozalinie. Celem wycieczki były warsztaty bożonarodzeniowe dla uczniów. Dzieci samodzielnie wykonały stroiki świąteczne oraz wycięły i ozdobiły pierniki.Ten dzień był pełen atrakcji. Pogoda nam dopisała, więc dużą frajdę sprawił dzieciom kulig. Uczniowie odwiedzili również zwierzęta, karmili owce, alapki, koniki.  Na zakończenie wycieczki było ognisko z kiełbaskami, które były przepyszne i wszystkim bardzo smakowały. To był wspaniały,  przepełniony magią świąt dzień.

A.Nieciecka , M. Grotkowska,  M. Śliwa