•  „Dzień Mamy”

• Za to, że zawsze jesteś przy mym boku,
            Za to, że wskazujesz drogę w mroku,
            Za to, że dni moje tęczą malujesz,
            Dziś, Mamo, z głębi serca Ci dziękuję!

25 maja 2004 r. trzy uczennice z kl. IV-VIII oraz uczniowie klasy II a i II b Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Jadowie wystąpili podczas obchodów Gminnego Dnia Matki, które odbywały się w GOK - u w Jadowie. Dzieci wspaniale wykonały piosenki o mamie. Występ dostarczył zgromadzonym wiele wzruszeń i emocji, za co artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Agnieszka Nieciecka, Małgorzata Śliwa

• WYCIECZKA DO ŁODZI KLAS I-III

• 23 maja 2024 roku najmłodsi uczniowie ZSP w Jadowie uczestniczyli w fantastycznej wycieczce do Orientarium w Łodzi- najnowocześniejszego w Europie pawilonu poświęconego faunie i florze Azji Południowo Wschodniej oraz parku rozrywki Mandoria.

Wczesnym rankiem, trochę zaspani, lecz z uśmiechami na twarzach, komplet uczniów czekał na odjazd autokaru. Droga minęła szybko i bezpiecznie. Dotarliśmy do Orientarium w Łodzi i zaczęliśmy zwiedzanie wspaniałego kompleksu, w którym zwierzęta można obserwować z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry.

Największe wrażenie na dzieciach wywarł duży, przeszklony tunel, gdzie piękne okazy ryb prezentowały się dostojnie, niemal jak na wybiegu. Ogromne słonie i wielkie żyrafy również umiały przyciągnąć uwagę zwiedzających, a bocian czarny był wnikliwie porównywany do boćka, którego spotykamy w naszych okolicach.

Po krótkim odpoczynku, wyruszyliśmy w drogę do Mandroii- niezwykłego miejsca stylizowanego na szesnastowieczne miasto portowe. Atrakcje, które czekały na wycieczkowiczów, były bardzo różnorodne, co sprawiało, że każdy moment spędzony w parku był pełen radości i odkryć. Gigantyczny lustrzany labirynt, dwupoziomowa karuzela wenecka, wirujący nad portem galeon, zjeżdżalnie, tratwy to tylko niektóre z licznych atrakcji. Uczniowie uczestniczyli także w prowadzonych przez wykwalifikowanych edukatorów warsztatach na temat historii pieniądza, które zakończyły się samodzielnym wybijaniem monety.

Dzieci zjadły również zarezerwowany wcześniej pyszny posiłek. Ta podróż w czasie, w połączeniu z nowoczesnymi atrakcjami, stworzyła unikalną przestrzeń, gdzie historia splatała się z rozrywką, oferując uczestnikom wyjazdu niezapomnianą przygodę pełną nauki i wrażeń.

W czasie wyjazdu nad bezpieczeństwem dzieci czuwały pani Agnieszka Nieciecka, Renata Ostrowska, Katarzyna Sadlik, Małgorzata Śliwa, Beata Komorowska oraz Marta Grotkowska.

• ZAPROSZENIE NA ZEBRANIE

• Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów wszystkich klas na zebrania z wychowawcami w dniu 27 maja 2024 r. o godz. 16:00.

W trakcie zebrania Rodzice zostaną zapoznani z proponowanymi stopniami na koniec roku szkolnego. Rodzice będą mieli możliwość porozmawiania z nauczycielami uczącymi ich dzieci o sposobie poprawy stopni.

• Wycieczka klas 4a, 4b i 5b

• 7 maja klasy 4a, 4b i 5b udały się na wycieczkę do Płocka. Uczniowie mieli okazję poznać historię miasta w pigułce w formie gry terenowej. Wspólnie podziwiali panoramę Płocka z poziomu Wzgórza Tumskiego, zwiedzali bazylikę katedralną Wniebowzięcia NMP oraz Rynek Starego Miasta. Drugim punktem programu wycieczki było zwiedzenie płockiego ogrodu zoologicznego. Przemierzając alejki zoo dzieci zobaczyły wiele ciekawych gatunków zwierząt, m.in. tygrysa syberyjskiego, lamparta, słonie indyjskie, kangury, surykatki. Uczniowie wrócili zmęczeni ale bardzo zadowoleni.

Katarzyna Sadlik, Anna Trzewik, Urszula Giętkowska

• Wycieczka klas I-III ZSP w Jadowie

• 26 kwietnia 2024 r. odbyła się wycieczka uczniów kl. I – III do Wołomina na przedstawienie teatralne „Nasz Shrek – baśń o tolerancji” w wykonaniu aktorów wrocławskiego Teatru Profilaktycznego ,,ALERT”. Spektakl pokazał dzieciom, jak ważne jest w życiu poczucie własnej wartości i polubienie siebie samego. Jeśli nie będziemy lubili siebie, nie uda nam się polubić drugiego człowieka i otaczającego nas świata. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w warszawskiej Galerii Ilustracjii i Komiksu Polishcomicart.pl. Właściciel galerii Pan Krzysztof Garula zaprosił nas do zwiedzenia galerii. To wyjątkowe miejsce w całości poświęcone jest sztuce komiksu. Można tam zobaczyć unikatowe eksponaty. Pan Krzysztof zaprezentował uczniom wybrane ilustracje. Przeprowadził również warsztaty, opowiedział jak powstają komiksy. Galerię odwiedził również znany artysta, rysownik, ilustrator Pan Zbigniew Larwa, który zaprezentował uczniom jak tworzyć ilustrację, jak narysować krasnoluda i smoka. To były niezapomniane chwile. Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi Garuli za zaproszenie i upominki dla dzieci (komiksy) oraz ilustrację wykonaną podczas warsztatów przez artystę Pana Zbigniewa Larwę. Kontakt ze sztuką, obserwacja tworzącego artysty oraz praca na tabletach graficznych  były dla wszystkich uczniów ogromną przyjemnością i inspiracją.

Agnieszka Nieciecka, Marta Grotkowska , Małgorzta Śliwa