• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• 23 czerwca 2023 r. odbyło się w uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Uczniowie klas I-VIII Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Jadowie tego dnia odebrali swoje świadectwa i mogli rozpocząć długo wyczekiwane wakacje.

Ten dzień był pełen wzruszeń, uczniowie, Rada Rodziców, Rada Pedagogiczna i wszyscy pracownicy szkoły, złożyli podziękowania odchodzącej na emeryturę Pani Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Marii Lewandowskiej.

"Dziękujemy za wieloletnie zaangażowanie w edukację i wychowanie, za każdy dzień spędzony razem. Dziękujemy za olbrzymie serce, pracę i troskę o sprawy  szkoły”.

Pożegnania są najtrudniejsze, bo trudno rozstać się z ludźmi, z którymi przebyło się tyle dróg, wydeptało tyle ścieżek. Chociaż kolejne etapy życia się kończą, to zawsze zaczyna się coś nowego. W tym dniu również uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły pożegnali jeszcze dwie panie, które po wielu latach pracy w naszej szkole przeszły na zasłużoną emeryturę: Panią Helenę Kozłowską – nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i techniki oraz Panią Małgorzatę Raczyńską – nauczyciela języka polskiego, byłego Dyrektora Szkoły Podstawowej w Jadowie.

„Emerytura to czas, kiedy nic nie musisz, a możesz… wszystko!”

Dziękujemy za każde słowo, życiową mądrość i otwarte serce, życzymy aby dalsze lata upływały w   zdrowiu, szczęściu i spokoju, aby wszystkie plany i marzenia spełniły się właśnie teraz, aby znalazły  Panie czas dla siebie, czas na realizację swoich pasji.

Dziękujemy !

• Uroczyste zakończenie szkoły uczniów klas ósmych

• Uroczyste pożegnanie klas ósmych odbyło się w czwartek 22. czerwca. Oprócz podniosłych momentów takich jak: odśpiewanie hymnu, ślubowanie, prezentacja dwóch tańców - poloneza i walca w wykonaniu ósmoklasistów, przemowy Pani Dyrektor i zaproszonych Gości, wręczanie nagród za różne osiągnięcia, były też dwie części humorystyczne. W pierwszej uczniowie przenieśli się wspomnieniami do początku swej edukacji w klasie pierwszej, a w drugiej wcielili się w rolę polityków prowadzących dyskusję w debacie politycznej "Po co komu szkoła?". Mimo wszystko przeważały momenty wzruszające, towarzyszące zwykle pożegnaniom. Dziękujemy Absolwentom za ich wkład w budowaniu historii naszej szkoły i życzymy Im sukcesów w szkołach ponadpodstawowych.

Katarzyna Sadlik, Elżbieta Kołodziej

• Konkurs wiedzy z języka angielskiego dla trzecioklasistów

• Konkurs wiedzy z języka angielskiego dla trzecioklasistów odbył się 2. czerwca. Wzięło w nim udział 16 uczniów z obydwu klas trzecich. Uczestnicy mieli okazję wykazania się wiedzą, którą zdobywali w pierwszym etapie edukacyjnym. Rozwiązali różnorodne zadania obejmujące  cztery z pięciu umiejętności, jakie składają się na znajomość języka obcego czyli: słuchanie, czytanie, pisanie i zastosowanie prostych konstrukcji gramatycznych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom.

Katarzyna Sadlik