• KONCERT EDUKACYJNO–MUZYCZNY

• 26 kwietnia 2023 r. gościliśmy artystów z agencji artystycznej "PRO ARTE". Odbył się  kolejny koncert edukacyjno – muzyczny pt.: „Przygody małej biedronki”.  Była to wycieczka na łąkę ilustrowana radosnymi wiosennymi utworami muzycznymi. Podczas tego koncertu towarzyszył  nam instrument - saksofon.

• 80 rocznica Zbrodni Katyńskiej

• Z okazji 80 rocznicy ujawnienia Zbrodni Katyńskiej nasi uczniowie uczestniczyli w projekcji filmu przedstawiającego historię Zbrodni Katyńskiej oraz symbolicznym zapaleniu zniczy.

Agata Dąbrowska

• ZESPÓŁ LUDOWY „ZBRUCZ” Z TARNOPOLA

• 05 kwietnia 2023 r. odbył się koncert ukraińskiego zespołu tańca i pieśni „Zbrucz” z Tarnopola. Nazwa zespołu pochodzi od nazwy rzeki Zbrucz, która jest dopływem Dniestru w Zachodniej Ukrainie. Zespół tworzą młodzi tancerze, wokaliści i instrumentaliści. Grupa zaśpiewała utwory ukraińskiego folkloru ludowego, ale także współczesny repertuar. Zespół oczarował również wspaniałym tańcem kazaczokiem oraz grą na instrumentach. Było to profesjonalne, barwne, pełne ekspresji, ale również wzruszających momentów widowisko muzyczno-taneczne. Na zakończenie swojego występu artyści zaprosili uczniów do wspólnej zabawy przy piosence „Hej sokoły”. Mamy nadzieję, że ta grupa folkloru ludowego, która wywarła na nas duże wrażenie, znów nas kiedyś odwiedzi.

Agnieszka Nieciecka, Katarzyna Koseska

• Wyniki konkursu - Dzień Świadomości Autyzmu

• W wyniku rozstrzygnięcia konkursu prac plastycznych dla klas starszych na temat autyzmu zorganizowanego z okazji Dnia Świadomości Autyzmu.

Laureatami zostali:

I miejsce Weronika Błaszczyk oraz Oleg Pocheć

II miejsce Gabriela Sobolewska

III miejsce Wiktor Król

Gratulacje!

•  Światowy  Dzień  Świadomości Autyzmu.

•  💙💙💙

03.04.2023 nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Wśród uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski, w ten sposób okazaliśmy swoją solidarność z osobami ze spektrum autyzmu. Powstała gazetka z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż autyzm to nie choroba. Każdy z nas jest inny, ale wszyscy jesteśmy równi! 💙 Świadomość na temat autyzmu powinna być poszerzana każdego dnia, bo dzieci ze spektrum jest coraz więcej. Dlatego nasza szkoła chętnie i czynnie włącza się akcje promujące pogłębianie wiedzy na ten temat i budowanie wrażliwości społecznej.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu zaświecili się na niebiesko💙 zapraszamy do zapoznania się z gazetką informacyjną na temat tego wyjątkowego dnia.

• Palma wielkanocna

• 31 marca 2023 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Heleny Kozłowskiej, p. Małgorzaty Śliwy i p. Małgorzaty Fiszer-Suchockiej wykonali palmę wielkanocną. Palma ma 5 m wysokości  i można ją zobaczyć w kościele w Jadowie.

• Wycieczka klas III

• Uczniowie klas III dnia 22.03.2023 udali się na wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem programu był pobyt w Planetarium oraz Centrum Nauki Kopernik, którego celem jest upowszechnianie osiągnięć nauki i techniki. Uczniowie mogli poznać prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzone  doświadczenia na interaktywnych wystawach.  Uczestnicy wycieczki wyjechali z Warszawy pełni wrażeń i bogatsi o wiedzę zdobytą w Centrum Nauki Kopernik.

Urszula Giętkowska, Beata Komorowska, Małgorzata Śliwa, Marta Grotkowska