• ZAPROSZENIE

• Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów wszystkich klas ZSP w Jadowie na zebranie, które odbędzie się 7 lutego 2023 r. o godz. 17:00.

Spotkania odbędą się w klasach - z wychowawcami. W trakcie spotkania omówione zostaną wyniki klasyfikacji za I półrocze.

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA w klasie I

• ,,Babciu, Dziadku, w dniu Waszego święta,
            życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowa data w kalendarzu, jedne z najsympatyczniejszych i najmilszych dni w roku, zaś Babcia i Dziadek to słowa kojarzące się każdemu z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Z tej okazji uczniowie klasy I przygotowali swoim bliskim własnoręcznie zrobione laurki i przepiękne kwiaty - wykonane z papieru. Dzieci recytowały  wiersz i pięknie zaśpiewały piosenki

Agnieszka  Nieciecka, Renata Ostrowska

• „Nakrętka dla Alberta”

• Dzięki życzliwości naszych uczniów i rodziców serce na nakrętki zapełniło się kolejny raz, a uzyskane pieniądze 100 zł ze sprzedaży 83 kg nakrętek  zostały wpłacone na konto  Alberta.

Razem możemy więcej, a serce niech się nadal napełnia… nakrętkami i dobrocią.

• „GÓRA GROSZA” 2023

• Towarzystwo Nasz Dom organizujące Akcję „Góra Grosza” prowadzi specjalistyczne Domy dla Dzieci oraz ośrodki wsparcia psychologicznego. Od wielu lat wspiera również dzieci i młodzież, finansując terapie, rehabilitacje, rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków. Od 01.12. 2022r. do 12.01.2023r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, wolontariusze oraz Przedszkolaki zbierali do puszek monety. Pieniądze przeliczali i pakowali uczniowie klasy VIIIa i VIIIb.

Przez ten czas udało się nam zebrać:

19 634 sztuk monet

39,11 kg monet

Nad akcją czuwały panie: Katarzyna Sadlik i Anna Szpigiel.

Dziękujemy uczniom,  rodzicom, a szczególnie Przedszkolakom (zebrali ponad 25 kg monet !!!) za zaangażowanie i bezinteresowną chęć pomocy.

• Świetlica szkolna

• Świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie naszej szkoły mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas po lekcjach oraz w oczekiwaniu na zajęcia dodatkowe. Uczniowie mają czas na swobodne zabawy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, korzystają także z licznych gier i zabawek zgromadzonych w świetlicy. W ostatnim czasie doposażyliśmy świetlicę szkolną w nowe, atrakcyjne gry i zabawki, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Obserwując jaką przyjemność sprawia im wspólna zabawa, nie sposób się nie uśmiechać. Budowle, które powstają z różnorodnych klocków są naprawdę imponujące. Proszę popatrzeć…

Marta Grotkowska, Elżbieta Kołodziej

• Warsztaty solne w 3 a

• Kolorowa sól w szklanych pojemnikach wygląda bardzo efektownie. Poza tym jest trwała, a sposób wykonania tej pięknej ozdoby jest banalnie prosty. Przekonali się o tym uczniowie klasy 3 a podczas warsztatów plastycznych wykonując piękne, tęczowe ozdoby z wykorzystaniem soli i kredy. Okazało się, że wystarczy wsypać do niewielkiej miseczki trochę zwykłej soli kuchennej. Następnie pocierając kredą w różne strony po rozsypanej soli sprawiamy, że stopniowo przyjmuje ona kolor ścieranej kredy. Robi się to bardzo szybko. Każdy kolor przesypujemy za pomocą lejka do przygotowanego wcześniej naczynia tworząc niepowtarzalny zestaw kolorów i wzorów. Wszystko zależy od naszej fantazji.

To była znakomita zabawa, a samodzielnie wykonane  kompozycje, to pomysł na wspaniały upominek z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Beata Komorowska, Urszula Giętkowska

• Orszak Trzech Króli 2023

• 6 stycznia w Święto Objawienia Pańskiego, po zakończonej Mszy Świętej o godz.12.00 ulicami Jadowa już piąty raz przeszedł Orszak Trzech Króli. W tym roku uroczystość odbywała się pod hasłem „NIECHAJ PROWADZI NAS GWIAZDA”.

Na czele orszaku prowadzeni przez gwiazdę i sztandary orszakowe szli Trzej Mędrcy ze Wschodu, Maryja z Józefem, za nimi aniołowie i diabełki, pasterze, księża, przedstawiciele lokalnych władz oraz wszyscy pragnący pokłonić się Dzieciątku. W parku przed stajenką królowie złożyli symboliczne dary, a następnie świąteczny pochód przeszedł do Gminnego Ośrodka Kultury. Tam nasi uczniowie przygotowywani przez: p. Małgorzatę Śliwa, p. Katarzynę Sadlik, p. Małgorzatę Fiszer-Suchocką i p. Annę Szpigiel zaprezentowali zebranej publiczności „Jasełka”.

Pięknie dziękujemy uczniom i rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie przedstawienia.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

Zdjecia: Katarzyna Koseska

• KONCERT MUZYCZNO-EDUKACYJNY

• 04 stycznia 2023 r. odbył się w naszej szkole kolejny koncert muzyczno - edukacyjny dla uczniów klas I – V pt. „Przyszła już pora na zabawę w rytm rock’n’rolla" - karnawałowy koncert muzyki tanecznej, rozrywkowej i filmowej”. Karnawał w pełni, więc przyszła pora na szaloną zabawę. Uczniowie poznali kolejny instrument muzyczny - puzon - instrument dęty blaszany. Nie zabrakło tańca i wspólnego śpiewu. Była to kolejna przyjemna lekcja muzyki. Czekamy na następne koncerty.

• Spotkanie świąteczne w klasie 3 a

• Ostatni tydzień grudnia upłynął w klasie 3 a w świątecznej atmosferze, uczniowie ozdabiali pierniki oraz brali udział w szkolnych Jasełkach. 22 grudnia  w klasie 3 a odbyło się spotkanie integracyjne, dzieci z nieukrywaną radością w towarzystwie swoich rodziców śpiewały kolędy przy akompaniamencie gitary.

Czas wszystkim szybko płynął. Było to spotkanie, w trakcie którego panowała miła, świąteczna atmosfera.

Urszula Giętkowska, Beata Komorowska