6 listopada 2014 r. w poczet uczniów naszej szkoły uroczyście przyjęto 42 uczniów klas Ia i Ib.
Uczniowie, pod okiem p. Jolanty Grądzkiej i Małgorzaty Śliwy, przygotowali piękny program artystyczny, który zaprezentowali przed nauczycielami, pracownikami szkoły, rodzicami, koleżankami i kolegami ze starszych klas oraz zaproszonymi gośćmi, wójtem Gminy Jadów, Dariuszem Kokoszką oraz Skarbnikiem Gminy, panią Barbara Wójcik. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie. Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominki od uczniów starszych klas.
Wszystkim uczniom klas pierwszych serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w naszej szkole.
Ślubowanie klas pierwszych
"Spotkania z twórczością ks. Jana Twardowskiego"
24.10.2014 r. w Ząbkach odbył się Finał VI Powiatowego Konkursu Poetyckiego "Spotkania z twórczością ks. Jana Twardowskiego" pod patronatem Starosty Wołomińskiego.
Z dumą informujemy, że uczeń klasy IIIa PSP w Jadowie, Michał Siuchta, zajął II miejsce w kategorii Recytacja - kl. 0 - III, a Katarzyna Suchocka, uczennica klasy VI, została wyróżniona w kategorii Recytacja - kl. IV - VI.
Gratulujemy serdecznie całej naszej reprezentacji i życzymy dalszych sukcesów.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Ząbkach
Wycieczka klasy V do „Magicznych Ogrodów” w Janowcu /koło Kazimierza Dolnego/.
Na wycieczkę wybraliśmy się 17 października 2014r. Zaprosiliśmy też klasę VI.
„Magiczne Ogrody” to wielki obszar „zamieszkany” przez Krasnoludy, smoki, Bulwiaki i inne magiczne stwory, które przed wielu laty schroniły się do tej krainy przed atakami złego czarownika. Kilkoro z nich spotkaliśmy. Już na początku powitał nas wielki Krasnolud, który towarzyszył nam podczas całej wędrówki. To on pomagał wykonać kolejne zadania, z którymi przyszło się zmierzyć.
Musieliśmy odpowiadać na pytania z przyrody, zdobyć drewnianą twierdzę, przejechać kolejką w krainie Bulwiaków i nie zginąć w smoczej jamie. Magiczne drzewa otwierały swoje wielkie oczy, ukryty w drzewie krasnal opowiedział nam historię dobrego maga tej krainy, słuchaliśmy czy już wykluwają się z jaj smoki, byliśmy w domkach pracowitych skrzatów, odwiedziliśmy Dolinę Robankową, powitaliśmy ogromne niebiesko – żółte ptaki, zdobywaliśmy ich „gniazda” zawieszone na wielkich linach. Niektórzy próbowali zmierzyć obwód gigantycznych marchewek, a kto wie – może nawet ich spróbować?
Musieliśmy wykazać się znajomością ptaków, ponieważ przyszło nam rozwiązać test, na czas odnaleźliśmy wszystkie gatunki drzew ukryte na polanie, nie straszne nam było nawet „Mroczowisko” gdzie wyły i zionęły ogniem wielkie smoki. Nawet pogoda – początkowo dość wilgotna – ustabilizowała się i mogliśmy zrobić wiele ładnych zdjęć.
Nas cieszyła wesoła zabawa, a pani zachwycała się pięknymi roślinami i krajobrazami „Magicznych Ogrodów” oraz naszym nienagannym zachowaniem. Z uśmiechami na buziach i w dobrych nastrojach wróciliśmy do autokaru, który przywiózł nas do domu.
W trakcie tej wycieczki przekonaliśmy się, że zabawa na świeżym powietrzu może być równie ciekawa jak spędzanie czasu przed telewizorem czy komputerem, a nawet ciekawsza, bo byliśmy tam razem.
W ramach programu szkolnego „Trzymaj formę” zaznaliśmy dużo ruchu i dobrej zabawy, co poprawi naszą kondycję i dotleni nasze zmęczone mózgi, a zrobione przez panią zdjęcia pozwolą powspominać te chwile nawet zimą.Opracowała: Iwona Dobosz
Na zajęciach przyrodniczych...
w ramach projektu Mazowsze
Zadaniem grupy było opracowanie informacji o naszej gminie. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i dobrali dla siebie zadania, które najbardziej im odpowiadały. Najpierw wybierali informacje zebrane z Internetu, do nich dobrali zdjęcia zamieszczone na stronach naszej gminy – nawet te z lotu balonem!
Kiedy informacje zostały opracowane, pozostało przedstawić je w czytelny sposób. Wybraliśmy metodę mapy pamięci i tak powstały plansze prezentujące walory naszej gminy.
Wszystkie grupy pracujące przy projekcie wykazały dużą staranność w wykonaniu pracy i estetykę. Praca przebiegała sprawnie w wesołej atmosferze. A efekty pracy uczniów widać na zamieszczonych zdjęciach.
Opiekun grupy: Iwona Dobosz
II Turniej Piłki Nożnej w Jadowie
W sobotę 18 października odbył się II Turniej Piłki Nożnej w Jadowie dla uczniów z rocznika 2004 i młodszych, czyli dla klas I – IV. Nasza szkoła wystawiła do turnieju 13 uczniów z klas III i IV, których wybrały opiekunki naszej drużyny p. Anna Szpigiel i p. Iwona Dobosz. Byli to:
1. Mikołaj Nabiałek
2. Michał Rudnik
3. Mateusz Grabski
4. Olaf Sobczyk
5. Dawid Owsianka
6. Eryk Kalinowski
7. Bartłomiej Kamiński
8. Natalia Kondruś
9. Mariusz Ryszawy
10. Kacper Kalata
11. Jan Chajęcki
12. Dominik Walczuk
13. Patryk ArchicińskiW turnieju wzięło udział pięć szkół : Jadów, Urle, Siewnica, Nowinki i Strachówka. Zawodnicy rozgrywali mecze metodą każdy z każdym po 15 minut w jednej rozgrywce bez przerw. W drużynie grało 7 zawodników, ale ilość zmian była nieograniczona, dlatego wszyscy nasi zawodnicy mogli wykazać się wolą walki, ponieważ opiekun naszej drużyny wszystkim dał szanse grania w zespole.
Nasza szkoła wygrała wszystkie mecze nie tracąc żadnego gola! Do tak doskonałego wyniku przyczynili się szczególnie Natalia Kondruś, Jan Chajęcki, Patryk Archicinski, Mikołaj Nabiałek, Michał Rudnik grający od linii ataku poprzez pomoc i linię obrony.
Uczniowie ci grają bardzo dobrze dzięki dużej sprawności fizycznej i zajęciach dodatkowych – uczęszczają na treningi drużyny „Korona Jadów”. Również wysoki kunszt prezentuje Bartłomiej Kamiński, który jest bramkarzem „Korony”, jednak na nasze szczęście miał tylko kilka – oczywiście udanych –interwencji, przez co zachował czyste konto bez straty bramki.
Nasi zawodnicy zajęli pierwsze miejsce, które zostało nagrodzone przez organizatorów pięknym pucharem, dyplomem i medalami dla każdego uczestnika. Nasi piłkarze wygrali dla szkoły koszulki, które z pewnością będziemy używać na lekcjach wychowania fizycznego.Zwycięzcom gratulujemy, a zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszych młodych piłkarzy.
Opiekunowie:
Iwona Dobosz i Anna Szpigiel
Gminne Zawody Lekkoatletyczne
W dniu 09.10.2014 na terenie obiektów sportowych Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Urlach odbyły się Gminne Zawody Lekkoatletyczne. Organizatorami byli: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Urlach, UKS działający przy danej szkole oraz Wójt Gminy Jadów.
Celem zawodów były: popularyzacja lekkoatletyki wśród dzieci oraz rozpowszechnianie sportu i rekreacji jako formy aktywnego wypoczynku.W zawodach wzięło udział trzy szkoły podstawowe z: Jadowa, Szewnicy oraz Urli. Uczniowie brali udział w konkurencjach lekkoatletycznych wyłącznie w klasyfikacji indywidualnej przy czym klasy IV rywalizowały między sobą a uczniowie klas V i VI między sobą. Opiekunem przedstawicieli PSP w Jadowie była Anna Szpigiel.
Reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadowie:
-
Lp.
Imię i nazwisko
Klasa
1.
Michał Rolek
VI
2.
Majka Sobolewska
VI
3.
Aleksander Rudnik
VI
4.
Katarzyna Suchocka
VI
5.
Jakub Bylica
VI
6.
Karolina Kur
VI
7.
Agata Krysik
V
8.
Sandra Borowska
V
9.
Dawid Bieniek
V
10.
Wiktoria Grudkowska
IV a
11.
Weronika Gałązka
IV a
12.
Jakub Wiśniewski
IV a
13.
Angelika Binkowska
IV b
Uczniowie naszej szkoły brali udział w następujących konkurencjach i zdobyli następujące miejsca:
Klasa IV
Biegi na 60 m dziewcząt: II miejsce – Wiktoria Grudkowska
III miejsce – Angelika Binkowska
Biegi na 60 m chłopców: III miejsce – Jakub Wiśniewski
Biegi na 600 m dziewcząt: I miejsce – Angelika Binkowska
II miejsce – Wiktoria Grudkowska
Biegi na 800 m chłopców: I miejsce – Jakub Wiśniewski
Rzut piłeczką palantową dziewcząt: II miejsce – Weronika Gałązka
III miejsce – Angelika Binkowska
Rzut piłeczką palantową chłopców: II miejsce – Jakub Wiśniewski
Klasa V i VI
Biegi na 60 m dziewcząt: poza podium
Biegi na 60 m chłopców: III miejsce – Michał Rolek
Biegi na 600 m dziewcząt: I miejsce – Maja Sobolewska
Biegi na 800 m chłopców: III miejsce – Jakub Bylica
Sztafeta dziewcząt 4x100m: III miejsce: Katarzyna Suchocka, Agata Krysik, Karolina Kur, Maja Sobolewska
Rzut piłeczką palantową dziewcząt: III miejsce – Maja Sobolewska
Rzut piłeczką palantową chłopców: I miejsce – Aleksander Rudnik
II miejsce – Jakub Bylica
Wszystkie dzieci, które wzięły udział w zawodach otrzymały dyplomy pamiątkowe
a zwycięzcy medale oraz nagrody rzeczowe.-
Program nauczania - klasy I
Informujemy, że program nauczania "Drogowskazy wielointeligentnej edukacji" można pobrać ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej lub bezpośrednio z linku:
http://naszelementarz.men.gov.pl/wp-content/uploads/2014/07/drogowskazy-wielointeligentnej-edukacji.pdf
Aktualności
W zakładce Dokumenty zamieszczono nowe pliki. Są to:
- plan dyżurów nauczycieli od 01.09.2014 r.
- informacja o wyborze Rady Rodziców
- informacja o dodatkowych dniach wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
- informacja o programie nauczania obowiązującym w klasie I
Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami szkoły.
Pomóż i ty
W tym roku po raz kolejny nasza szkoła wspiera podopiecznych Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty". Samorząd Uczniowski zajmuje się dystrybucją "cegiełek". Pieniądze z ich sprzedaży pomogą w rehabilitacji 17-letniego Kamila Dominiaka, który od urodzenia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce.
Więcej informacji: http://www.pomozity.org/index.php
oraz https://www.facebook.com/pomozity
Jesteśmy EKO
PSP w Jadowie przyłączyła się do akcji „ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII”
Konkurs jest realizowany w ramach publicznej kampanii edukacyjnej na terenie województwa, prowadzonej na podstawie art. 66 ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach (Dz. U. Nr 79, poz. 666, z późn. zm.) jako zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej.
Podstawowym zadaniem konkursu jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej najmłodszych mieszkańców Mazowsza w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami niebezpiecznymi jakimi są zużyte baterie przenośne i akumulatory przenośne.
Biorące udział w konkursie przedszkola i szkoły podstawowe będą zbierać zużyte baterie.
W ramach konkursu przyjmowane będą również zużyte akumulatory bezołowiowe do 2 kg.
O zwycięstwie decyduje waga zebranych baterii i akumulatorów w przeliczeniu na liczbę wychowanków/uczniów w danej placówce.Zbiórka potrwa od 29 września 2014 r.
do 21 października 2014 r.Ważenie zebranych baterii odbędzie się
od 22 października 2014 r. do 3 listopada 2014 r.------------------------------------------------
Czy wiesz, że....
uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak ołów oraz kadm i są zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby?Samorząd Uczniowski zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji ekologicznej, w której będą zbierane zużyte lub uszkodzone telefony bez baterii a następnie zostaną one przekazane do profesjonalnego recyklingu.
„ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY, ODBIERZ NOWY APARAT FOTOGRAFICZNY dla szkoły”.
Honorowy patronat nad akcją objął Pan profesor Zbigniew Nęcki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.Samorząd Uczniowski naszej szkoły już się przyłączył, DOŁĄCZ DO NAS I TY !!!
Wasz udział pomoże nie tylko chronić nasze środowisko, ale co najważniejsze wprowadzi w nowy świat ekologii, który potrzebny jest „Naszej Planecie”.
Pamiętajmy o konieczności stosowania postaw i zachowań ekologicznych w życiu.
Zwycięstwo w Turnieju 4 Gmin
W dniu 25.09.2014 roku na kompleksie sportowym „Orlik 2012” w Strachówce odbył się Turniej 4 Gmin dla uczniów szkół podstawowych. Organizatorami byli: Mazowiecka Akademia Sportu i Urząd Gminy w Strachówce pod honorowym patronatem Legii Warszawa.
W turnieju wzięły udział 4 szkoły z: Klembowa, Urli, Jadowa i Strachówki. Rywalizacja była wyrównana, a zabawa wspaniała.
Publiczną Szkołę Podstawową pod opieką p. Anny Szpigiel reprezentowali:
1. Aleksander Rudnik, kl. VI,
2. Michał Rolek, kl. VI,
3. Łukasz Kondruś, kl. VI,
4. Jakub Bylica, kl. VI,
5. Daniel Rydzewski, kl. VI,
6. Jakub Król, kl. VI,
7.Jakub Świeżak, kl. V
8. Patryk Archiciński, kl. IV a,
9. Jan Młynarczyk, kl. IV a.
Wszystkie drużyny dały z siebie wszystko, a zwycięzcę wyłoniła liczba wygranych meczy:
I miejsce – Jadów,
II miejsce – Strachówka,
III miejsce – Urle,
IV miejsce – Klembów,
Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy i upominki Legii Warszawa.
Anna Szpigiel
Sprawdzian szóstoklasistów
od roku szkolnego 2014-2015
informacje Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej
Sprawdzian_od_2015_OKE_Warszawa.pdf
"Moja przyszłość"
Od września 2014 r. do czerwca 2015 r. w naszej szkole realizowany będzie projekt "Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe - "Moja przyszłość" współfinansowanego przez Unię Europejską.
Więcej informacji o programie na stronie internetowej Urzędu Gminy Jadów: http://jadow.az.pl/01/index.php?option=com_content&view=article&id=2729:-zajcia-dla-uczniow-szko-podstawowych-w-gminie-jadow-moja-przyszo-
Ogłoszenia
Ubezpieczenie
Uczniowie naszej szkoły są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków w PZU. W tym roku szkolnym bęziemy kontynuowali współpracę z tą firmą.
Składka od jednego dziecka wynosi 32,00 zł, suma ubezpieczenia 7.000,00 zł.
Wpłat prosimy dokonywać do wychowawców klas.Obiady
Uczniowie mogą korzystać z posiłków w stołówce Gimnazjum. Obiady będą wydawane od 8 września.
Koszt jednego obiadu 2,50 zł.
Wpłaty za obiady będzie przyjmowała pani Maria Grądzka.
Koszt obiadów we wrześniu: 17 dni x 2,50 zł => 42,50 zł.
Wpłat prosimy dokonywać do 04.09.2014 r. (czwartek)
Kolonie dla dzieci
Na stronie internetowej gminy Jadów umieszczono informację o koloniach dla dzieci organizowanych przez Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich.
Więcej informacji: http://jadow.az.pl/01/index.php?option=com_content&view=article&id=2660%3Akolonie-dla-dzieci
Archiwum Aktualności